הכנס השלישי של "חדשנות בעולם המזון"

הכנס השלישי של "חדשנות בעולם המזון"

מוצרי מזון חדשים ומקוריים שפיתחו, ביניהם: צלחת אכילה, סושי במנות קרב, גלידה אלכוהולית ומנה חמה בריאה ומזינה

הכנס, הנחשב לאחד הכנסים הגדולים והחשובים בתחום המזון בארץ, התמקד השנה בנושאים רבים המעסיקים, לא רק את האקדמיה ואת התעשייה, אלא גם את הציבור הרחב.  בין הנושאים שנידונו בכנס: מגמות וחדשנות בתעשיית המזון, אינטראקציות בין מזון לתרופות, הפחתת השימוש בשומן רווי וחומצות שומן טראנס במזון, ציפויים אכילים כשיטה טבעית לשיפור איכות מזון, שימוש במינרלים לצמצום ספיגת שומנים, פטריות וחשיבותן כמזון בריאות, שימוש בטכנולוגיה מתקדמות להכנת משקאות אורגניים בריאים יותר לאדם ולסביבה, חרקים כמזון העתיד ועוד.

לדברי ד"ר אופיר בנימין, מהחוג למדעי המזון וממארגני הכנס: "תעשיית המזון בארץ ובעולם עוברת בשנה האחרונה טלטלה גדולה. אנו כאן בתל-חי, כמי שמכשירים את דור הטכנולוגים הבא של תעשיית המזון, מתמקדים בנושא החדשנות והבריאות, דבר שניכר בפיתוחים החדשים  של מוצרי המזון  שפותחו ע"י הסטודנטים. 

המכללה רואה חשיבות רבה בקשר עם תעשיית המזון ומתכננת להרחיב את הפעילות בנושא על מנת למצב את האזור כמרכז ידע ומחקר במזון ותזונה במסגרת החזון להקים בגליל מכון מחקר וחדשנות בתחום המזון כחלק מהתוכנית לקידום הצפון שמוביל אשכול גליל מזרחי.